13 października 2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy!”. Centralne uroczystości w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu z Mszą św. o godz. 16.30, koncertem i przemarszem na modlitwę pod figurą św. Jana Pawła II.
Po Mszy św. zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży z naszej Diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Kaliskim Edwardzie w dniu Jego imienin.
2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy I po Mszy św. o godz. 11.30 w salce parafialnej.
3. Wieczorem po Mszy św. o 18.30 zapraszamy na Różaniec Fatimski i na procesję wokół kościoła, przynieśmy świece.
4. W poniedziałek 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkół i przedszkoli.
5. W piątek 18 października będziemy obchodzić święto św. Łukasza patrona służby zdrowia – pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach służby zdrowie, a także o naszym wikariuszu, ks. Łukaszu Ograbku, który również obchodzi swoje imieniny.  W jego intencji, w piątek, będzie odprawiona Msza św. o godz. 18.00.
6. W piątek 18 października o godz. 19.30 w Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie odbędzie się STAND UP - spotkanie dla Młodych z naszej Diecezji organizowane przez Stowarzyszenie Tratwa. Zapisy oraz więcej informacji u ks. Marka.
7. Przypominamy o nabożeństwie różańcowym: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o 17.30 i w niedzielę o godz. 18.00 w górnym kościele.
8. W przyszłą niedzielę taca na sprawy inwestycyjno- remontowe, a także zbiórka do puszek na misje.
9. W kancelarii parafialnej możemy zamawiać wypominki za zmarłych. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się 2 listopada o godz. 9.00 we Mszy św. i nabożeństwie żałobnym,
w wypominkach oktawalnych od 1 do 8 listopada godzinę przed wieczorną Mszą św. z modlitwą różańcową oraz w wypominkach rocznych od pierwszej Niedzieli Adwentu przed Mszami św. o 7.00, 10.00 i 11.30. 
10. 18 i 19 października w Nowych Skalmierzycach odbędzie się Festiwal Świętych i Błogosławionych. Szczegóły na plakacie.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest: Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Jest także nowy Kalendarz diecezjalny na 2020 rok w cenie 6 zł, jako pomoc naszemu Seminarium. Zapraszamy do słuchania Radia Rodzina i oglądania telewizji Dom Józefa.

 

6 października 2019 r.

1. Dzisiaj w niedzielę 6 października o godz. 17.00 w dolnym kościele ostatni koncert trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpi Nicola Procaccini z Włoch. Wstęp wolny.
2. W poniedziałek 7 października obchodzimy wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, jest to patronalne święto Wszystkich Członków Żywego Różańca, których zapraszamy na uroczyste nabożeństwo o godz. 17.30, Mszę św. o 18.00 i spotkanie formacyjne w górnym kościele. 
Zapraszamy także wszystkich młodych, którzy chcieliby śpiewać i grać w zespole. Spotkanie po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele.
3. We wtorek 8 października po Mszy św. o godzinie 18.00 modlitwa do Michała Archanioła.
4. W sobotę 12 października od godz. 10.00 do naszego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przybędzie Ogólnopolska Pielgrzymka Ruchu Czystych Serc. Msza św. o godz. 11.30, o 13.15 przemarsz do Bazyliki św. Józefa na adorację od 14.00 do 14.45. Liczymy na obecność naszych Parafian.
5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: klasa VIII w piątek 11 października o godz. 18.30, klasa I w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele.
6. W niedzielę 13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy!”. Centralne uroczystości w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu z Mszą św. o godz. 16.30, koncertem i przemarszem na modlitwę pod figurą św. Jana
Pawła II. Tego dnia zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży z naszej Diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Kaliskim Edwardzie w dniu Jego imienin.
Zapraszamy także po Mszy św. o 18.30 na Różaniec Fatimski i na procesję wokół kościoła, przynieśmy świece.
7. Przypominamy o nabożeństwie różańcowym: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o 17.30 i w niedzielę o godz. 18.00 w górnym kościele.
8. Dziękujemy za udział w Jerychu Różańcowym.
9. W kancelarii parafialnej możemy zamawiać wypominki za zmarłych. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się 2 listopada o godz. 9.00 we Mszy św. i nabożeństwie żałobnym, w wypominkach oktawalnych od 1 do 8 listopada godzinę przed wieczorną Mszą św. z modlitwą różańcową oraz w wypomin-kach rocznych od pierwszej Niedzieli Adwentu przed Mszami św. o 7.00, 10.00 i 11.30.
10. 18 i 19 października w Nowych Skalmierzycach odbędzie się Festiwal Świętych i Błogosławionych. Szczegóły na plakacie.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; jest Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a także zapraszamy do słuchania Radia Rodzina i oglądania telewizji Dom Józefa.

 

29 września 2019

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania III Forum Ewangelizacji Młodzieży.
2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
3. Także dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie Różańców - szczególnie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Natomiast na godzinę 17.30 zapraszamy młodzież na spotkanie katechetyczno-ewangelizacyjne.
4. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik. Różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a o 17.30 dla dorosłych. W niedzielę o 18.00.
5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca - spowiedź św. od godz. 6.30, 14.30 i 17.00.
6. W sobotę 5 października będziemy obchodzić wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej i zarazem naszą doroczną Adorację w intencji Diecezji Kaliskiej, która rozpocznie się już w piątek 4 października Koronką i Mszą św. o godz. 15.00. W tym czasie będziemy także trwać na modlitwie całą dobę odmawiając nieustannie Różaniec z przerwami na Msze św. Szczegółowy program w gablotach. Natomiast osoby, które chciałyby włączyć się we wspólną modlitwę mogą wpisać się na listę, która znajduje się
w zakrystii. W związku z tym Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie włączone w tę modlitwę.
7. W pierwszą Sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
8. Tego dnia, 5 października zapraszamy do Centrum Kultury i Sztuki na spektakl „Jestem z Tobą” na podstawie Dzienniczka S. Faustyny Kowalskiej i Dziennika Ks. Michała Sopoćki. Wstęp wolny.
9. W przyszła niedzielę 6 października o godz. 17.00 w dolnym kościele ostatni koncert trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpi Nicola Procaccini z Włoch. Serdecznie zapraszamy.
10. W gablotach oraz na stronie internetowej jest umieszczony plan spotkań dla osób przygotowujących się do bierzmowania.
11. Ogłaszamy nabór dzieci do scholii Iskierki Miłosierdzia Bożego i kandydatów do służby ministranckiej. Spotkania w każdą sobotę o godz. 10.30.
12. Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Kaliskiej zaprasza wszystkich studentów na czwartkowe spotkania i niedzielne Msze św. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: www.studenci.diecezja.kalisz.pl
13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; jest Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a także zapraszamy do słuchania Radia Rodzina i oglądania telewizji Dom Józefa.

 

22 września 2019

1. Dzisiaj w niedzielę 22 września o godz. 17.00 w dolnym kościele drugi koncert trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią: Marta Wróblewska - sopran i Krzysztof Musiał – organy. W poniedziałek 23 września od godz. 10.00 do 13.00 odbędą się zorganizowane koncerty edukacyjne dla dzieci. Natomiast od 13.00 do 13.45 zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby zapoznać się z budową i działaniem organ.
2. Także w poniedziałek 23 września na Mszę św. o 18.00 zapraszamy czcicieli św. ojca Pio.
3. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek 24 września. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 w dolnym kościele.
4. W środę 25 września organizujemy pielgrzymkę do Goliny na grób śp. ks. Infułata Bogumiła Jóźwiaka, Lichenia oraz do kopalni soli w Kłodawie. Wyjazd o godz. 7.00, po modlitwie w górnym kościele o godz. 6.50. Zapisy do poniedziałku w biurze parafialnym. Koszt 80 zł (w tym przejazd, ubezpieczenie, bilet do kopalni i przewodnik).
5. Od 27 do 29 września w Kaliszu odbędzie się III Forum Ewangelizacji Młodzieży. Inauguracja tego wydarzenia w naszej Parafii w piątek 27 września. O godz. 17.00 konferencja dla formatorów i wychowawców młodzieży, którą poprowadzi abp Grzegorz Ryś z Łodzi, natomiast o godz. 18.30 odbędzie się „Stand UP” dla młodzieży prowadzony przez Stowarzyszenie Tratwa oraz Kompanię Jonatana. Zakończenie o godz. 20.00 Eucharystią pod przewodnictwem biskupów. Z tej racji nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Program na plakatach i zaproszeniach. Zapraszamy Parafian do licznego uczestnictwa. W związku z tym wydarzeniem, jeśli to możliwe przestawmy nasze samochody z ulicy Asnyka w inne miejsca, aby dać gościom z całej Diecezji możliwość parkingu. Natomiast wszystkich młodych, którzy chcieliby wziąć czynny udział w Forum zapraszamy na spotkanie 23 września w poniedziałek na godz. 17.00. Szczególnie osoby, które chciałyby śpiewać.
6. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
7. W gablotach oraz na stronie internetowej jest umieszczony plan spotkań dla osób przygotowujących się do bierzmowania.
8. W niedzielę 29 września o godz. 17.30. zapraszamy młodzież na spotkanie katechetyczno-ewangelizacyjne.
9. Ogłaszamy nabór dzieci do scholii Iskierki Miłosierdzia Bożego i kandydatów do służby ministranckiej. Spotkania w każdą sobotę o godz. 10.30. Pragniemy się także ucieszyć, iż wczoraj o godz. 9.00 w Bazylice św. Józefa nasi ministranci: Igor Mąkowski, Antoni Leśniewicz i Oskar Klamecki, zostali ustanowieni przez Biskupa Łukasza Buzuna ceremoniarzami.
10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; jest Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a także zapraszamy do słuchania Radia Rodzina i oglądania telewizji Dom Józefa.

 

15 września 2019

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na sprawy gospodarcze i spłatę należności za remonty.
2. Na Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie tornistrów. Również od godz. 13.00 spotkanie na Górze Krzyża Jubileuszowego koło Kobylej Góry. Jest to spotkanie Diecezjan i pieszych pielgrzymów na Jasną Górę.
3. Także dzisiaj pary niesakramentalne zapraszamy na Mszę św. i spotkanie do Księży Jezuitów na godz. 16.00.
4. We wtorek 17 września o godz. 19.00 w kinie Centrum odbędzie się film „Tajemnica O. Pio”. Szczegóły na plakacie. Bilety w kancelarii.
5. W środę 18 września obchodzimy święto św. Stanisława Kostki. Polecajmy w tym dniu modlitewnej pamięci dzieci i młodzież.
6. W czwartek 19 września w naszym Diecezjalnym Sanktuarium odbędzie się formacja katechetów od godz. 14.30, w związku z tym zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 15.00.
7. W niedzielę 22 września o godz.17.00 w Dolnym Kościele drugi koncert trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią: Marta Wróblewska - sopran i Krzysztof Musiał - organy. Program na plakatach. Wstęp wolny.
8. Zapraszamy młodych w wieku od 13 do 16 lat na kurs „Tratwa – młodzi na progu”, który odbędzie się w Mikorzynie od 20 do 22 września. Zapisy oraz szczegóły u ks. Marka, a także na stronie internetowej: www.tratwa.com.pl.
9. W środę 25 września organizujemy pielgrzymkę do Goliny na grób śp. ks. Infułata Bogumiła Jóźwiaka, Lichenia oraz do kopalni soli w Kłodawie. Wyjazd o godz. 7.00, po modlitwie w Górnym Kościele o godz. 6.50. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 80 zł (w tym przejazd, ubezpieczenie, bilet do kopalni i przewodnik).
10. Od 27 do 29 września w Kaliszu odbędzie się III Forum Ewangelizacji Młodzieży. Inauguracja tego wydarzenia w naszej Parafii w piątek 27 września. O godz. 17.00 konferencja dla formatorów i wychowawców młodzieży, którą poprowadzi abp Grzegorz Ryś z Łodzi, natomiast o godz. 18.30 odbędzie się „Stand UP” dla młodzieży prowadzony przez Stowarzyszenie Tratwa oraz Kompanię Jonatana. Zakończenie o godz. 20.00 Eucharystią pod przewodnictwem biskupów. Program na plakatach i zaproszeniach. Zapraszamy Parafian do licznego uczestnictwa.
W związku z tym wydarzeniem, jeśli to możliwe przestawmy nasze samochody z ulicy Asnyka w inne miejsca, aby dać gościom z całej Diecezji możliwość parkingu. Natomiast wszystkich młodych, którzy chcieliby wziąć czynny udział w Forum zapraszamy na spotkanie 23 września w poniedziałek na godz. 17.00.
11. Ogłaszamy nabór dzieci do scholii Iskierki Miłosierdzia Bożego i kandydatów do służby ministranckiej.
12. Informujemy, że kalendarz z terminami Mszy św. jest już do końca roku zapełniony. Możemy zamawiać intencje modlitewne na Msze św. do Miłosierdzia Bożego we wtorki i na Nowennę Fatimską, 13-stego dnia każdego miesiąca na godz. 18.00. Pogrzeby mogą się odbywać do godz. 13.00. Chrzty św. udzielane są na Mszach św. w soboty o godz. 15.15 i w niedziele o 11.30.
13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; jest Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a także zapraszamy do słuchania Radia Rodzina i oglądania telewizji Dom Józefa.

 

Dane adresowe

Rzymskokatolicka Parafia Miłosierdzia Bożego w Kaliszu
Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

ul. Adama Asnyka 54-56, 62-800 Kalisz
tel.: 62 766 50 01

Konto: PKO BP 61 1020 2212 0000 5102 0085 6559

© 2016-2019 Rzymskokatolicka Parafia Miłosierdzia Bożego w Kaliszu
(strona w trakcie przebudowy)

Search